Strona główna > Blog > SodaStream – praktyczne wykorzystanie syfonu do wody gazowanej 
urządzenie sodastream wraz z szklanką oraz syropem sodastream o smaku pepsi

SodaStream – praktyczne wykorzystanie syfonu do wody gazowanej 

Zadbaj o ekologię, wybierając jedną butelkę wielokrotnego użytku zamiast tysiąca plastikowych opakowań. Własnoręcznie przygotuj orzeźwiającą wodę gazowaną za pomocą intuicyjnego saturatora SodaStream. Poznaj zalety korzystania z tego urządzenia oraz sprawdź, jak łatwo się nim posługiwać. 

Produkcja własnej wody gazowanej – ekologiczny wybór! 

Czy wiesz, że przeciętna polska rodzina składająca się z trzech osób w ciągu roku zużywa od 400 do nawet 1000 plastikowych butelek PET? To spore obciążenie dla środowiska i naszej planety. Tworząc wodę gazowaną w domu, możemy aktywnie przeciwdziałać temu problemowi, ograniczając jednorazowe plastikowe opakowania. 

Zastosowanie jednej wielokrotnego użytku butelki typu Fuse, którą można używać w saturatorach SodaStream do wody gazowanej, pozwala uniknąć tysięcy plastikowych butelek jednorazowych. Jeden pełen nabój gazowy pozwala przygotować nawet 60 litrów napoju, co równoważne jest z około 40 butelkami 1,5-litrowymi. Po wyczerpaniu gazu, naboje można wygodnie wymienić w wybranych punktach obsługi, dbając tym samym o środowisko naturalne. To nie tylko korzystne dla ekologii, ale również dla naszego portfela. Jak więc zacząć przygodę z korzystaniem z syfonu SodaStream? Okazuje się, że jest to znacznie łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać! 

Prostota działania syfonu do wody gazowanej SodaStream 

Wyobraź sobie, że masz swojego osobistego współpracownika, który nie tylko przypomina Ci o zdrowym stylu życia, ale również pomaga go wprowadzać w życie. To początek budowania pozytywnych nawyków, a pierwszym z nich jest regularne picie odpowiedniej ilości wody. Teraz możesz cieszyć się ulubionym napojem gazowanym, który jest zawsze w zasięgu ręki. Dzięki temu, możesz wziąć butelkę wykonaną z Tritanu ze sobą na siłownię lub do pracy. To idealny plan, ale jak to wszystko zorganizować, aby cieszyć się dokładnie taką ilością bąbelków, jaką preferujesz? Zapoznaj się ze sposobem, w jaki działa syfon do wody SodaStream – urządzenie intuicyjne i codzienne wsparcie w jednym. 

Co to jest SodaStream? 

SodaStream to urządzenie, które działa sprawnie i intuicyjnie. Jest to syfon przeznaczony do wytwarzania wody gazowanej w domowym zaciszu. Jego prosty design pozwala na szybkie przygotowanie napoju gazowanego o preferowanym stopniu nasycenia oraz smaku. Składa się z ekspresu, butelki oraz cylindra z gazem CO2. Dzięki swemu eleganckiemu, minimalistycznemu wyglądowi i kompaktowym rozmiarom, SodaStream doskonale wpasowuje się w każdą kuchnię, biuro, salon czy jadalnię. Wystarczy jedno kliknięcie, aby woda nabrała nowego charakteru. 

Odkryj Tajemnice Bąbelków – Wszystko o Cylindrach z Gazem CO2

dwa cylindry sodastream do gazowania wody stojące na kuchennym blacie

Krok po Kroku: Jak przygotować wodę gazowaną za pomocą syfonu SodaStream 

Wytwarzanie własnej gazowanej wody w domu to proces, który składa się z kilku prostych etapów: 

 • Napełnij butelkę gazującą SodaStream chłodną wodą. 
 • Włóż butelkę do wyznaczonego miejsca w zależności od modelu syfonu. Upewnij się, że między dnem butelki a spodem syfonu jest niewielka przestrzeń. 
 • Naciśnij przycisk gazujący. Intensywność bąbelkowania zależy od liczby naciśnięć: 
  • 1-3 naciśnięcia dają delikatnie gazowaną wodę; 
  • 3-4 naciśnięcia (około 2 sekundy) to standardowe nasycenie bąbelkami; 
  • 5 naciśnięć zapewnia mocne gazowanie. 
 • Po zakończeniu procesu, wyjmij butelkę z syfonu i ciesz się pysznym, domowym napojem gazowanym! 
 • Eksperymentuj z Dodatkami: Możesz dodać owoce, sok, przyprawy lub nawet odrobinę syropu SodaStream. To sposób na oszczędność przy wyborze gazowanych napojów. 

Urządzenie wyposażone jest w zabezpieczenie przed przypadkowym uwalnianiem gazu, co sygnalizowane jest charakterystycznym dźwiękiem. 

Wybór wody do gazowania oraz możliwości saturatora SodaStream 

Saturator SodaStream umożliwia korzystanie zarówno z wody kranowej, jak i filtrowanej. Zalecane jest, aby była ona schłodzona, ponieważ to poprawia efekty gazowania. Butelkę wielokrotnego użytku SodaStream można również schłodzić przed użyciem, co dodatkowo poprawia efekty. Ważne jest, aby nie używać do gazowania wody z dodatkami, soków czy alkoholi. Dopiero po nasyceniu wodę bąbelkami można dodać ulubione składniki. Jak mówi sparafrazowane znane przysłowie, pamiętaj, żeby dodawać syrop do wody, a nie odwrotnie! 

Odpowiednie butelki dla ekspresów SodaStream 

Urządzenia SodaStream są kompatybilne z dedykowanymi butelkami wielokrotnego użytku wykonanymi z trwałego TritanuTM. Te butelki są bezpieczne dla zdrowia, nie zawierają szkodliwego BPA, wytrzymują ciśnienie 10 barów i pomagają ograniczyć ilość plastiku, ponieważ mogą być używane przez okres nawet 4 lat. Przez ten czas, zamiast tysięcy plastikowych butelek, wystarczy używać jedną. Po upływie tego okresu butelki mogą przestać nadawać się do gazowania, ale wciąż mogą być wykorzystywane do przechowywania napojów bez bąbelków. 

Akcesoria SodaStream, które warto poznać 

Wybór między delikatnym a mocnym gazowaniem 

Saturatory SodaStream pozwalają na regulację stopnia gazowania wody. Czy wolisz lekkie, subtelne bąbelki, czy może intensywną i musującą wodę? Osiągnięcie odpowiedniego stopnia nasycenia jest proste: 1-2 naciśnięcia (około 2-3 sekundy) dają delikatne gazowanie, 3-4 to średnie nasycenie, a 5-7 naciśnięć to mocne, wyraziste bąbelki. 

Wymiana Cylindra w Saturatorze SodaStream 

Cylinder w saturatorze to po prostu napełniony gazem nabój. Jeden nabój pozwala na przygotowanie około 60 litrów wody, choć jego żywotność zależy od częstości używania. Puste cylindry można wymieniać w wybranych punktach obsługi, a przynosząc zużyty nabój, otrzymamy zniżkę na nowy, płacąc mniej niż połowę jego ceny (49.99 zł*). Pamiętaj, że dla zachowania bezpieczeństwa i jakości, używaj tylko oryginalnych cylindrów SodaStream, które spełniają surowe standardy producenta i zawierają gaz do spożycia. 

*Zalecana cena detaliczna. 

Wymiana cylindra w 4 prostych krokach: 

 • Umieść urządzenie na płaskiej powierzchni i zdejmij tylną osłonę. 
 • Włóż cylinder od dołu bazy. 
 • Opuść różową dźwignię i zamknij ją. 
 • Zamocuj osłonę (poczujesz charakterystyczne kliknięcie) i jesteś gotów do przygotowania kolejnych porcji napojów. 

Wskaźniki braku gazu w cylindrze 

Jeśli po uruchomieniu syfonu SodaStream woda nie gazuje i zamiast charakterystycznego dźwięku syczenia słyszysz jedynie odgłos dmuchania, to znak, że czas wymienić cylinder. 

Przechowywanie gazowanej wody 

Gazowany napój przygotowany w syfonie SodaStream można przechowywać przez 2-3 dni. Jednakże dzięki wygodnym butelkom, możesz przygotowywać świeżą wodę gazowaną dokładnie wtedy, gdy będziesz chciał. To szczególnie przydatne podczas podróży, gdy chcesz cieszyć się orzeźwiającym napojem.

Czyszczenie syfonu do wody gazowanej SodaStream 

Obudowę i dyszę syfonu SodaStream najlepiej czyścić miękką ściereczką zwilżoną letnią wodą. Należy unikać stosowania ostrych szczotek i środków chemicznych, które mogą uszkodzić powierzchnię urządzenia. Butelki oznaczone jako „Dishwasher safe” możesz myć w zmywarce, a starsze modele myj ręcznie w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Aby utrzymać butelki w dobrym stanie, używaj delikatnych gąbek lub szczotek do mycia butelek. 

Wielofunkcyjny saturator do wody gazowanej – dla dzieci i dorosłych 

Wytwarzanie własnej gazowanej wody to nie tylko korzyść dla środowiska, ale także szansa na przekonanie dzieci do picia zdrowych napojów. Dla najmłodszych, delikatnie musujący napój to zachęta do regularnego spożywania wody. Możesz również eksperymentować ze smakami, przygotowując wersje smakowe, bogate w witaminy. SodaStream pozwala na stworzenie kolorowych napojów bez dodatku szkodliwych substancji i dużej ilości cukru. 

Należy jednak pamiętać, że soki, syropy, przyprawy i owoce powinny być dodawane dopiero po nasyceniu wody bąbelkami. Pamiętaj, aby dodawać syrop do wody, a nie na odwrót! 

saturator sodastream wraz z dwoma szklankami wypełnionymi wodą gazowaną stojące na blacie kuchennym

Korzyści ekologiczne 

Saturator do wody gazowanej SodaStream to prosty i ekologiczny sposób na przygotowanie orzeźwiającego napoju w domowym zaciszu. Pozwala na wybór stopnia nasycenia bąbelkami i daje możliwość eksperymentowania z dodatkami smakowymi. Dzięki niemu można uniknąć tysięcy plastikowych butelek jednorazowych, przyczyniając się do ochrony środowiska. Przyjemność picia gazowanej wody może teraz stać się codziennym nawykiem, wspierając nasze zdrowie i planetę.