Strona główna > Blog > Woda gazowana w domowym zasięgu - istotne informacje o cylindrach z CO2 do napojów gazowanych 
różowy cylinder sodastream do gazowania wody

Woda gazowana w domowym zasięgu – istotne informacje o cylindrach z CO2 do napojów gazowanych 

Cylindry z gazem CO2 stanowią kluczowy element ekspresu SodaStream, napędzając go oraz zachowując bąbelki w zamknięciu, aż zdecydujesz się je uwolnić i gazować wodę. 

Zdobywaj wiedzę o swoim cylindrze CO2 i opanuj sztukę gazowania wody jak profesjonalista. 

Twój cylinder CO2 SodaStream 

W ciągu ostatnich 20 lat firma SodaStream wyprodukowała ponad 70 milionów aluminiowych cylindrów CO2, które stanowią serce ekspresu i dostarczają bąbelków do napojów gazowanych na całym świecie. 

Starannie skonstruowane przez SodaStream procesy produkcyjne pozwalają stale testować i konserwować cylindry CO2. To właśnie dzięki tym pracom ani jeden nabój CO2 SodaStream nie doznał awarii, co zostało docenione przez wiodące międzynarodowe instytucje nadzoru nad bezpieczeństwem. 

Aspekt bezpieczeństwa 

Ten doskonały rekord bezpieczeństwa wynika z faktu, że SodaStream jest jedynym producentem aluminiowych cylindrów CO2 na świecie. Dzięki temu ma pełną kontrolę nad każdym cylindrem przez cały okres użytkowania. 

Naboje CO2 wykorzystywane w ekspresach SodaStream to gwarancja jakości i bezpieczeństwa, jakiej nie są w stanie zagwarantować firmy trzecie, zajmujące się produkcją, testowaniem, napełnianiem lub serwisowaniem cylindrów CO2. Napełnianie nabojów SodaStream przez nieautoryzowane podmioty może prowadzić do ich nieszczelności, a to zaś może zagrażać zdrowiu i bezpieczeństwu. 

Po każdym opróżnieniu, użyte cylindry SodaStream wracają do nowoczesnych zakładów produkcyjnych, gdzie przechodzą przez proces weryfikacji, testowania, sterylizacji i ponownego napełnienia gazem spożywczym CO2

Gwarancja jakości 

Każdy cylinder CO2 wykonany jest z najwyższej jakości materiałów, takich jak mosiądz i aluminium, co zapewnia wytrzymałość i maksymalne bezpieczeństwo. Specjalnie zaprojektowane zawory bezpieczeństwa zapewniają idealne dopasowanie cylindra CO2 do ekspresu SodaStream, gwarantując maksymalną efektywność i minimalną stratę CO2 podczas procesu gazowania wody. 

para ludzi przelewająca wodę z butelki sodastream do szklanki

Ekologia i zrównoważony rozwój 

Jeden cylinder z gazem CO2 pozwala na wytworzenie około 60 litrów wody gazowanej, co jednocześnie eliminuje potrzebę korzystania z milionów plastikowych butelek jednorazowego użytku. Dzięki milionom ekspresów SodaStream na całym świecie, widoczna jest istotna poprawa stanu środowiska naturalnego, osiągnięta poprzez gazowanie wody w domu.

Porady dla miłośników bąbelków 

  1. Chłodna woda utrzymuje bąbelki lepiej. Jeśli chcesz maksymalnego efektu, schładzaj butelki z wodą przed ich gazowaniem. 
  1. Przechowuj cylindry w chłodnym i suchym miejscu, takim jak spiżarnia, z dala od źródeł ciepła. Każdy cylinder CO2 jest wyposażony w unikalny zawór bezpieczeństwa, który zapewnia uwalnianie gazu w przypadku ewentualnego wzrostu ciśnienia. 
  1. Ponowne gazowanie wody. W razie potrzeby możesz wielokrotnie nasycić wodę gazem. Nie zaleca się jednak gazowania wody z syropem, co może zablokować przewód doprowadzający CO2 i prowadzić do uszkodzenia ekspresu oraz utraty gwarancji. 
  1. Dopasuj poziom bąbelków. Jeden z atutów ekspresu SodaStream to możliwość wyboru stopnia napojenia bąbelkami, dostosowanego do twoich preferencji. 
  1. Monitoruj poziom gazu w cylindrze. Regularnie sprawdzaj poziom gazu w cylindrze ekspresu SodaStream, by mieć pewność, że nie zabraknie ci bąbelków w najmniej oczekiwanym momencie.