Strona główna > Blog > Gdzie znaleźć naboje CO2 do syfonu SodaStream i ile na starczają?
dwa różowe cylindry sodastream do gazowania wody

Gdzie znaleźć naboje CO2 do syfonu SodaStream i ile na starczają?

Naboje do syfonu SodaStream oferują znakomitą alternatywę dla tradycyjnych butelek z wodą gazowaną. Jednym nabojem można zastąpić aż 40 półtoralitrowych butelek wody gazowanej, co przewyższa wydajność wielu innych, mniej wiarygodnych opcji. Gdy wyczerpią się bąbelki w cylindrze, można je łatwo przywrócić, przechodząc proces czyszczenia, testowania i napełniania. Wybierając naboje SodaStream, nie tylko dbamy o własne nawodnienie, ale również o środowisko. Z tego artykułu dowiemy się, gdzie można zakupić naboje CO2 do syfonu SodaStream oraz jak wydajne są te cylindry. 

Wybór właściwego naboju SodaStream 

Naboje do syfonu SodaStream to pierwsze aluminiowe cylindry wielokrotnego użytku, które zawierają dwutlenek węgla spożywczego. Mają formę smukłej butelki z mosiężnym zaworem, z którego uwalniany jest gaz CO2. To właśnie na tym naboju opiera się działanie syfonu do gazowania wody. 

Od momentu wprowadzenia pierwszych cylindrów na rynek, SodaStream ciągle udoskonala technologię produkcji. Obecnie dostępne są dwa modele naboju, różniące się od siebie systemem montażu. 

Model „Quick Connect” to najnowszy patent, który zapewnia jeszcze szybszy i wygodniejszy montaż naboju. Wystarczy włożyć go do tylnej części ekspresu i zablokować dźwignię. Model ten jest dedykowany do syfonów Terra, Duo i Art. Jeśli używacie jednego z tych modeli lub planujecie taki zakupić, wybierajcie cylindry w różowym kolorze. 

Natomiast model „Twist” posiada system wkręcania, a jego montaż polega na dokręceniu zaworu w wyznaczonym miejscu. Ten naboju pasuje do starszych modeli syfonów, takich jak Spirit, Spirit One Touch, Jet, Source, Power i Crystal. Rozpoznacie go po niebieskiej owijce. 

saturator sodastream wraz z jedną napełnioną butelką i dwoma szklankami wypełnionymi wodą gazowaną

Gdzie kupić naboje CO2 do syfonu SodaStream? 

Jeśli jeszcze nie macie swojego syfonu, nie musicie martwić się o zakup pierwszego cylindra, ponieważ otrzymacie go w zestawie z saturatorem. W sklepie internetowym SodaStream dostępne są obecnie syfony do wody gazowanej, takie jak Duo, Terra i Art. Ponadto można znaleźć je u partnerów detalicznych, takich jak Carrefour, Media Markt i Media Expert. 

Jednak cylindry można także zakupić osobno, jeśli Wasz obecny straci ważność (data na nasadce) lub chcielibyście mieć zapasowy. Wygodne jest posiadanie co najmniej trzech cylindrów CO2 do syfonu. W ten sposób, gdy jeden z nich jest w użyciu, drugi czeka na napełnienie, a trzeci pełni rolę zapasu, zapewniając Wam dostęp do bąbelków przez dłuższy okres. Możecie je również wymieniać parami, co pozwoli zaoszczędzić czas. 

Naboje, tak samo jak syfony, można zakupić przez Internet na stronie SodaStream lub w sklepach partnerskich, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. 

Uważaj na zamienniki naboju SodaStream 

Wraz z rosnącą popularnością ekspresów do gazowania wody, pojawiają się zamienniki naboju CO2 do syfonu. Wybierając opcję zakupu u nieautoryzowanego dostawcy, możecie na pierwszy rzut oka oszczędzić trochę pieniędzy. Niestety, te oszczędności mogą się okazać pozorne. W najlepszym przypadku okaże się, że zamiennik naboju nie pasuje do waszego syfonu lub oferuje znacznie niższą wydajność, co może wystarczyć zaledwie na 20 litrów wody gazowanej. 

W najgorszym scenariuszu otrzymamy niedostatecznie zabezpieczony nabój wypełniony gazem technicznym, który nie nadaje się do spożycia. Kupując u przypadkowego dostawcy, nie macie pewności co do źródła CO2 ani pewności czy cylinder został właściwie oczyszczony i przygotowany do użycia. Stosowanie takich cylindrów może nie tylko zagrażać zdrowiu, ale także uszkodzić syfon do wody gazowanej, co uniemożliwi naprawę w ramach gwarancji. 

Cechy wyróżniające oryginalne naboje CO2 SodaStream 

W przeciwieństwie do zamienników oryginalne naboje CO2 do syfonu SodaStream spełniają rygorystyczne normy bezpieczeństwa i posiadają odpowiednie certyfikaty, które świadczą o ich jakości. SodaStream zyskało uznanie wielu globalnych instytucji regulacyjnych dzięki tym standardom. Jednak dla firmy niezwykle ważna jest satysfakcja użytkowników, dlatego wyznacza również własne, bardziej rygorystyczne standardy jakości, które przekraczają normy branżowe. 

Wytrzymałość 

Naboje do syfonu SodaStream są wykonane z solidnego, a jednocześnie lekkiego aluminium i mosiądzu. Dowodem na ich wytrzymałość jest fakt, że spośród 70 milionów wyprodukowanych do tej pory egzemplarzy żaden nie uległ awarii. Jednak trwałość naboju zależy również od postępowania. Aby zachować cylindry w jak najlepszym stanie, zaleca się przechowywanie ich: 

  • w chłodnym i suchym miejscu, 
  • z dala od źródeł wysokiej temperatury, ciepła (np. piekarnika, kominka) i światła słonecznego, 
  • unikanie małych, zamkniętych i gorących miejsc, takich jak bagażnik samochodowy lub luki bagażowe w samolocie. 

Jakość 

SodaStream przykłada dużą wagę do jakości zawartości cylindrów. Dlatego zawsze do butelki trafia certyfikowany, czysty spożywczy gaz najwyższej jakości. Firma stara się dokładnie kontrolować dostawców i producentów pod względem jakości żywności, magazynowania i dostaw. Ponadto stosuje potrójny system kontroli, który obejmuje etapy czyszczenia, napełniania i uszczelniania cylindrów. 

Bezpieczeństwo 

Dzięki tym środkom SodaStream zyskuje pewność, że naboje CO2 do ich syfonu nie zaszkodzą zdrowiu użytkowników i że można je bezpiecznie przechowywać w domu. Specjalny zawór bezpieczeństwa uwalnia gaz w sposób nieszkodliwy, nawet w przypadku wzrostu ciśnienia w cylindrze ponad wartości progowe. Dlatego syfon do wody gazowanej można używać nawet na dużych wysokościach, co potwierdzają nawet konsumenci mieszkający w Alpach. 

Na jak długo starczają naboje CO2 do syfonu SodaStream? 

Oryginalne naboje do syfonu oferują jeszcze jedną korzyść: każdy napełniony nabój zawiera tę samą ilość gazu. Wydajność naboju jest orientacyjna, ponieważ wpływa na nią kilka czynników. Jednak praktyka pokazuje, że jeden cylinder pozwala na przygotowanie około 60 litrów wody gazowanej lub napojów na bazie syropu smakowego, takich jak Pepsi. Jeśli spożywacie zalecane 2-2,5 litra wody gazowanej dziennie, cylinder powinien starczyć na około miesiąc. 

Wydajność zależy również od tego, z jakiego syfonu korzystacie i jak intensywnie gazujecie wodę. Jeśli uwalniacie CO2 tylko raz lub dwa razy, bąbelki utrzymają się dłużej, ale woda będzie delikatnie gazowana. Trzy lub cztery naciśnięcia dają optymalne nagazowanie i wydajność. Pięć do siedmiu zapewni największą intensywność, ale również krótszy czas użytkowania jednego cylindra. 

Jak wymienić naboje SodaStream? 

Jeśli podczas przygotowywania wody nie słyszycie charakterystycznego syczenia i nie widzicie bąbelków w butelce, to oznacza, że nabój trzeba wymienić. Nie musicie kupować nowego cylindra, ponieważ SodaStream mając na uwadze dbałość o środowisko, oferuje naboje CO2 do syfonu wielokrotnego użytku, co pomaga ograniczyć odpady. 

Istnieją dwie metody wymiany pustego cylindra: 

Wymiana stacjonarna – w całej Polsce działają setki punktów wymiany naboju, takie jak E. Leclerc, Max Elektro i Media Markt. Wystarczy udać się do najbliższego z tych punktów z pustym nabojem i za 39,99 zł (0,67 zł za litr) otrzymamy nowy cylinder. Pełną listę partnerskich miejsc można znaleźć na stronie SodaStream w zakładce „Znajdź sklep”. 

Wymiana online, jeśli nie macie możliwości dostarczenia pustego cylindra osobiście, możecie skorzystać z wymiany online. Po prostu wejdźcie na stronę SodaStream i zgłoście prośbę o wymianę. W krótkim czasie kurier odbierze od Was pusty cylinder, a w zamian zostawi napełniony. 

Warto zaznaczyć, że usługa wymiany dotyczy wyłącznie oryginalnych cylindrów CO2 do syfonu. To oznacza, że ani SodaStream, ani partnerzy detaliczni nie przyjmują cylindrów innych marek do profesjonalnego napełnienia. 

Wdrażając to w nawyk, można zaoszczędzić aż 1769 butelek w ciągu 4 lat, które inaczej mogłyby trafić na wysypiska i do oceanów. Bez naboju CO2 do syfonu to byłoby niemożliwe, ponieważ są one sercem każdego syfonu. Dzięki nim można chronić środowisko, zapewniając sobie regularne nawodnienie i oszczędzając czas i wysiłek, który zwykle wiąże się z przewożeniem ciężkich zgrzewek. Korzystanie z oryginalnych cylindrów daje również pewność zdrowia, higieny i bezpieczeństwa w codziennym użytkowaniu.