Strona główna > Blog > Nabój do syfonu – bezproblemowa i ekspresowa wymiana pustego cylindra SodaStream 
saturator sodastream z różowym cylindrem do gazowania wody obok stoi szklanka oraz kwiatek

Nabój do syfonu – bezproblemowa i ekspresowa wymiana pustego cylindra SodaStream 

Czy zdajesz sobie sprawę, że nabój do syfonu SodaStream zastępuje aż 60 butelek o pojemności 1 litra? Nie musisz już stać w długich kolejkach w sklepach, targać zgrzewek ani zanieczyszczać środowiska odpadami. Dzięki temu małemu cylindrowi możesz cieszyć się pyszną gazowaną wodą, kiedy tylko zechcesz. Z wymianą pustego naboju na pełny w jednym z naszych punktów, masz zawsze dostęp do świeżej wody gazowanej w domu. Sprawdź, jak to działa! 

Czym jest i jak działa nabój do syfonu? 

Nabój do syfonu SodaStream to nowatorski wielokrotnego użytku cylinder wykonany z lekkiego aluminium, zakończony mosiężnym zaworem. To nic innego jak wąska butla wypełniona sprężonym dwutlenkiem węgla. Ten gaz jest bezwonny i bezbarwny, niepalny i bezpieczny do spożycia. 

Ile razy można użyć jednego naboju do syfonu

Specjalnie zaprojektowany cylinder SodaStream pozwoli Ci cieszyć się aż 60 litrami wody gazowanej. To tyle, ile znajdziesz w czterdziestu standardowych butelkach o pojemności 1,5 litra. Dzięki temu unikniesz zanieczyszczania środowiska plastikowymi butelkami. Przyjazne środowisku rozwiązanie! 

Czasem jednak żywotność naboju może się nieco różnić. To zależy od intensywności gazowania, jaką wybierzesz, i trwa przeważnie od 4 do 8 tygodni. Wystarczy nacisnąć przycisk odpowiednią liczbę razy (zwykle od 1 do 5), aby cieszyć się gazowaną wodą. Aby wydłużyć żywotność naboju, staraj się ograniczać do maksymalnie 3 pełnych, dwusekundowych naciśnięć. 

Jak rozpoznać kiedy należy wymienić cylinder CO2

Wiesz, że nadszedł czas na wymianę cylindra, gdy ekspres SodaStream zachowuje się inaczej. Zamiast znanego syczenia, usłyszysz dźwięk dmuchania. Woda nie będzie już gazowana tak, jak zwykle. 

Jak wymienić cylinder CO2

Nie martw się. Nie musisz pozbywać się pustego cylindra ani inwestować w nowe akcesoria. SodaStream w myśl działaniom mającym na celu dbanie o planetę, proponuje rozwiązanie, które nie wymaga tworzenia gór zużytych butelek. Wymiana naboju jest prosta. Masz dwie opcje: online lub stacjonarnie. W całej Polsce znajdziesz punkty detalicznej sprzedaży SodaStream, takie jak Carrefour czy Media Markt. Możesz tam wymienić pusty cylinder CO2 na pełny za cenę napełnienia gazem. 

Wolisz nie wychodzić z domu? Nic trudnego! Wymiana cylindra CO2 jest dostępna online. Zamawiasz pełny nabój, który zostanie dostarczony pod Twój adres. Do ceny gazu doliczona zostanie niewielka opłata licencyjna (70 zł), ale zostanie Ci ona zwrócona, gdy pusty nabój trafi do SodaStream. Jak to działa? Składasz zamówienie, czekasz na kuriera, a gdy przesyłka przyjdzie, wkładasz użyty nabój do tego samego pudełka. Trzy proste kroki, a ty cieszysz się dalej gazowaną wodą w domu. 

A co, jeśli zapomnisz zamówić nabój na czas? Warto mieć zapasowy nabój, aby ekspres SodaStream nie stał się bezużyteczny w oczekiwaniu na nowy. 

mężczyzna wyciągający z torby różowy cylinder gazu co2 sodastream

Czy można samemu napełnić nabój do syfonu? 

Gazowanie wody w domu jest popularne, dlatego nie brakuje ofert ponownego napełniania cylindrów lub ich wymiany na zamienniki. Korzystając z tych usług, podejmujesz ryzyko uszkodzenia ekspresu, utraty gwarancji i spożycia niesprawdzonego CO2. Pamiętaj, że niewłaściwie napełnione cylindry tracą wydajność – gaz szybko ucieka, więc nie posłużą tak długo jak oryginalne (mogą być nawet o 2/3 mniej wydajne, oznacza to tylko 20 litrów gazowanej wody zamiast 60). 

Tylko wymiana cylindra CO2 u oficjalnych partnerów firmy gwarantuje jakość i bezpieczeństwo. Dowodem na to są miliony aluminiowych cylindrów SodaStream, które funkcjonują na całym świecie od 20 lat i nigdy nie uległy awarii. Każdy opuszczający fabrykę nabój spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa. 

Nie ważne, czy oddajesz użyty nabój kurierowi czy pracownikowi punktu sprzedaży, trafia on do nowoczesnej fabryki SodaStream. Każdy nabój przechodzi tam potrójną kontrolę jakości, jest oczyszczany, napełniany wysokiej jakości CO2 i uszczelniany. Zakończony specjalnym zaworem bezpieczeństwa pasuje idealnie do Twojego ekspresu SodaStream, nie tracisz ani jednej bąbelkowej kropelki. Dla modeli Duo i Terra oraz Art używaj naboju Quick Connect z różową owijką, a dla ekspresów z nabojem Twist – nabój niebieski. 

Jak wymienić nabój do syfonu krok po kroku? 

Wymiana cylindra CO2 jest szybka i łatwa. Jeśli używasz modeli Terra, Duo lub Art z technologią Quick Connect: 

 • Umieść urządzenie na płaskiej powierzchni. 
 • Zdejmij tylną obudowę. 
 • Unieś dźwignię gniazda Quick Connect. 
 • Wyjmij pusty nabój
 • Włóż pełny cylinder. 
 • Opuść dźwignię. 
 • Załóż obudowę – usłyszysz kliknięcie. 
 • Gotowe! Możesz cieszyć się gazowaną wodą! 

A jeśli używasz ekspresu SodaStream z wkręcanym zaworem typu Twist: 

 • Umieść urządzenie na płaskiej powierzchni. 
 • Zdejmij tylną pokrywę. 
 • Wykręć i wyjmij pustą butlę przez otwór na dole. 
 • Przełóż nowy cylinder przez ten sam otwór. 
 • Wsuń go w mocowanie. 
 • Przykręć. 
 • Gotowe – możesz cieszyć się gazowaną wodą! 

Dlaczego warto gazować wodę?  

Gazowanie wody w domu to wygoda, zdrowie, oszczędność czasu i pieniędzy, a także dbałość o środowisko. Woda z bąbelkami jest szybciej wchłaniana, odświeża, nawadnia, oczyszcza i gasi pragnienie. To doskonałe nawodnienie po treningu, w upalne dni czy przy problemach trawiennych. Pomaga wchłaniać magnez i wapń, które znajdują się w wodzie. 

Z urządzeniem SodaStream, możesz zapomnieć o plastikowych butelkach. Nie musisz ich targać ani wyrzucać. Woda gazowana w domu nigdy się nie kończy, a ty nawadniasz organizm i chronisz środowisko. SodaStream dąży do oszczędzenia 78 mld butelek do 2025 roku. Dołącz do tej inicjatywy, korzystając z butelek wielokrotnego użytku. Jedna butelka zastępuje tysiące jednorazowych, które zanieczyszczają środowisko na długo. 

Nabój do syfonu z gazem to nie tylko „paliwo” dla ekspresu SodaStream, to twój wkład w zieloną przyszłość. Dzięki temu urządzeniu, możesz cieszyć się gazowaną wodą w prosty i przyjemny sposób. Spróbuj i dołącz do SodaStream w zmienianiu świata! Gazowana woda w domu zawsze dostępna, kiedy tylko chcesz!