Strona główna > Blog > Który saturator do wody gazowanej SodaStream jest najlepszy? 
saturator sodastream biały wraz z syropem pepsi ze szklanką wypełnioną pepsi

Który saturator do wody gazowanej SodaStream jest najlepszy? 

Pragniesz zawsze mieć dostęp do bąbelkowej wody od SodaStream, ale nie wiesz, który saturator do wody gazowanej wybrać? Znajdujesz się w odpowiednim miejscu! Tutaj znajdziesz kluczowe informacje na temat popularnych ekspresów. Przedstawiamy ranking saturatorów do wody SodaStream. 

Jak działa urządzenie do gazowania wody SodaStream? 

Ekspres do wody gazowanej SodaStream to kompaktowe i stylowe urządzenie do napowietrzania wody. Posiada cylindry CO2 o pojemności około 60 l oraz butelki dostosowane do konkretnego modelu. 

Czym jest saturator? 

W uproszczeniu, saturator to urządzenie do nasycania płynów gazem. Saturatory SodaStream służą do tworzenia bąbelków w kranówce. Dzięki nim cieszyć się można smacznym i zdrowym napojem w dowolnym momencie, bez konieczności kupowania butelkowanej wody. 

Jak stworzyć gazowaną wodę za pomocą SodaStream? 

By cieszyć się ulubionym napojem z bąbelkami, potrzebujesz naboju SodaStream z dwutlenkiem węgla oraz dostępu do wody. Urządzenie nie wymaga zasilania prądem. Proces napowietrzania trwa tylko kilkadziesiąt sekund. 

Metoda przygotowania napoju może się nieznacznie różnić w zależności od wybranego saturatora SodaStream. W każdym przypadku sprowadza się to do kilku prostych kroków: 

 1. Zamocowanie cylindra (potrzebne tylko przy wymianie naboju, dostępnego do zamówienia lub wymiany w punkcie partnerskim SodaStream). Wystarczy zdjąć tylną osłonę i, zależnie od rodzaju gwintu, wkręcić pełny cylinder lub użyć innowacyjnej dźwigni Quick Connect. 
 1. Zamontowanie butelki napełnionej wodą do oznaczonego poziomu. 
 1. Uwolnienie bąbelków ręcznie. 
 1. Po gazowaniu wody, można dodać trochę syropu smakowego, jeśli pragniesz napoju o słodkim aromacie. Pepsi, Mirinda, 7Up, czy może orzeźwiająca lemoniada? Wypróbuj różnorodne syropy w nowych smakach. 

Chcesz poznać więcej informacji na temat obsługi ekspresu? Zajrzyj do artykułu: „SodaStream – intuicyjny syfon do wody gazowanej. Jak używać SodaStream?” 

Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego saturatora do wody gazowanej SodaStream? 

Dobierając odpowiedni saturator do swoich potrzeb, możesz jeszcze bardziej cieszyć się codziennym napowietrzaniem. Jak jednak wybrać idealny model? Przy wyborze warto zwrócić uwagę na: 

 • Sposób obsługi – większość modeli uwalnia bąbelki za pomocą przycisku; jedynie najnowszy SodaStream Art korzysta z designerskiej dźwigni. 

Montaż cylindra może różnić się w zależności od modelu. W starszych wersjach (np. Spirit), stosowany jest zawór typu twist. Nowoczesne modele (Art, Duo, Terra) korzystają z opatentowanego systemu Quick Connect, który znacząco ułatwia montaż dzięki wygodnej dźwigni. 

 • Wyposażenie – każdy model ma różne butelki w zestawie, różniące się pojemnością i materiałem. Wszystkie butelki są wykonane z bezpiecznych materiałów (szkło lub Tritan, wolny od BPA). W większości przypadków nadają się do zmywarki. Możliwość zakupu dodatkowych butelek jest również dostępna, ale należy upewnić się, czy pasują do wybranego modelu. 
 • Design – od minimalistycznego wyglądu do efektu widocznych bąbelków, aż po modele z pojemnikami na butelki. SodaStream oferuje różnorodność, która pasuje do każdej kuchni i gustu. Każdy z ekspresów może być też doskonałym prezentem. 

Ranking saturatorów do wody gazowanej SodaStream 

Nie masz pewności, który ekspres wybrać? Poniżej znajduje się ranking saturatorów, który pomoże Ci bliżej poznać każdy model. Obecnie dostępne są: 

 • Saturator Duo 
 • Saturator Terra 
 • Saturator Art 

Ekspres do wody gazowanej SodaStream Duo 

Duo to połączenie stylu i funkcjonalności. To jedyny model obsługujący szklane butelki, które elegancko pasują do wnętrza domu oraz są bardziej przyjazne dla środowiska. Jeśli unikasz plastiku, Duo będzie odpowiednim wyborem. Jeśli lubisz mieć gazowaną wodę poza domem, to także jest dla Ciebie opcja. Do tego modelu pasuje lekka, litrowa butelka Fuse z Tritanu. 

SodaStream Duo – jak go używać? 

Urządzenie Duo wyróżnia się zamykaną głowicą i ukrytym pojemnikiem na wodę. Zapewnia to luksusowy wygląd oraz wygodną obsługę. Oto tylko cztery proste kroki: 

 • Odblokuj głowicę poprzez przesunięcie dźwigni. 
 • Umieść butelkę z wodą w pojemniku. 
 • Ustaw pojemnik pionowo, opuść głowicę gazującą i połącz oba elementy za pomocą dźwigni. 
 • Naciśnij górny przycisk, uwalniając bąbelki do wody. 

Przy trzykrotnym naciśnięciu uzyskasz wodę o standardowej intensywności, ale to Ty decydujesz, ile bąbelków chcesz. Gotowe? Odblokuj dźwignię i poczekaj, aż głowica automatycznie uniesie się, a pojemnik przechyli w Twoim kierunku. Teraz możesz cieszyć się smakiem gazowanej wody. 

saturator sodastream duo wraz z dwoma butelkami pełnymi gazowanej wody

Dla kogo SodaStream Duo? 

Duo to doskonały wybór, jeśli potrzebujesz rodzinnego saturatora, który będzie przyjazny dla środowiska. Wytrzymały model na szerokiej stopce trudno przewrócić, nawet jeśli w okolicy panuje dziecięcy zgiełk. Po zamknięciu nie ma wystających elementów, które dziecko mogłoby zniszczyć. 

Urządzenie Duo jest również dostosowane do zróżnicowanych potrzeb domowników. Każdy może wybrać butelkę, która mu odpowiada i przygotować wodę o wybranej intensywności. 

Saturator do wody gazowanej Terra 

Saturator Terra łączy prostotę i dopracowany design. Pasują do niego butelki SodaStream o pojemności 0,5 i 1 l z tworzywa sztucznego. Niezależnie od ilości potrzebnej wody, Terra zapewni ją na życzenie. Jego smukła, ergonomiczna budowa oraz stonowana kolorystyka pasują do różnych stylów kuchni. 

biały saturator wody sodastream terra wraz z szklaną gazowanej wody z owocami

Jak działa SodaStream Terra? 

Model Terra jest łatwy w obsłudze. Posiada powiększony przycisk, dzięki któremu proces gazowania jest jeszcze wygodniejszy. 

Wystarczy kilka prostych kroków: 

 • Napełnij butelkę wodą do odpowiedniego poziomu. 
 • Przyciągnij dźwignię do zamocowania butelki. 
 • Umieść butelkę w uchwycie i dociśnij dźwignię. 
 • Naciśnij przycisk gazowania przez kilka sekund, powtarzając czynność do uzyskania odpowiedniej intensywności. 
 • Przyciągnij dźwignię i wyjmij butelkę z uchwytu. 

Dla kogo SodaStream Terra? 

Lekka konstrukcja, duży przycisk i prosty montaż butelki idealnie sprawdzają się dla osób starszych. Terra może być również wyborem dla rodzin z dziećmi oraz w małych kuchniach. 

Saturator Art 

Saturator Art to produkt premium w ofercie SodaStream. Łączy funkcjonalność z designerskim wyglądem, czerpiąc z modelu Terra i Duo. To urządzenie dla estetów, którzy pragną odmienić codzienne napowietrzanie w sztukę i rytuał. Czy to woda z owocami czy orzeźwiający napój ziołowy – z Art wszystko jest możliwe. Urządzenie ma retro dźwignię, ale nowoczesną technologię. 

czarny saturator wody sodastream art wraz ze szklanką przygotowanego napoju gazowanego z pomarańczą

Jak przygotować wodę gazowaną z SodaStream Art? 

 • Napełnij butelkę wodą do odpowiedniego poziomu. 
 • Przyciągnij podpórkę i poczekaj na kliknięcie – to sygnał, że podpórka jest w odpowiedniej pozycji. 
 • Umieść butelkę w zatrzasku i przesuń ją w górę i w dół. Butelka zawiśnie nad podstawką. 
 • Przesuń dźwignię ku dołowi, aby rozpocząć proces napowietrzania. Przytrzymaj przez chwilę, zwolnij i powtórz, aby uzyskać odpowiednią intensywność bąbelków. 
 • Przyciągnij butelkę do siebie, aby ją wyjąć z uchwytu. 

Dla kogo SodaStream Art? 

Saturator Art jest dedykowany koneserom bąbelków, dla których proces gazowania ma równie duże znaczenie co smak, a funkcjonalność jest ważna tak jak perfekcyjne wykonanie. Jego stylowy retro design doskonale wpasowuje się w różne wnętrza. To idealny wybór dla osób ceniących design oraz singli, którzy chcą uczynić codzienne rytuały jeszcze przyjemniejszymi. Może być również dobrym pomysłem na prezent dla osoby ceniącej estetykę lub seniora, który niekoniecznie czuje się swobodnie w świecie nowych technologii. 

Dlaczego warto wybrać SodaStream? 

Nie ważne, który saturator wybierzesz, od pierwszego łyka zaczniesz wprowadzać pozytywne zmiany w swojej codzienności i dla świata. Twoja ulubiona woda gazowana (a także napoje jak Pepsi czy Mirinda) zawsze będzie dostępna. Nie musisz już wychodzić z domu, stać w kolejkach czy nosić ciężkich opakowań. 

SodaStream przyczynia się również do ochrony środowiska. Korzystając z dedykowanego urządzenia do wody gazowanej, oszczędzasz średnio 36 plastikowych butelek miesięcznie. To oznacza oszczędności około 360 złotych miesięcznie. Przede wszystkim jednak, pomagasz w walce o planetę. Celem SodaStream jest zlikwidowanie aż 78 mld butelek PET do 2025 roku. Ty też możesz mieć wpływ na planetę. Czy dołączysz do tej bąbelkowej rewolucji?